пʼятниця, 15 вересня 2017 р.

УВАГА! Діти на дорозі!

Безпека дитини на дорозі, безумовно, важлива і актуальна тема. Щодня в зведеннях новин можна побачити повідомлення про аварії за участю дітей. Батьки з самого раннього віку повинні розповідати, знайомити своїх чад з правилами, яких необхідно дотримуватися на дорогах. Причому робити це потрібно систематично. Як доступнішим донести цю інформацію дитині, поговоримо в статті.




Чому відбуваються аварії?
На жаль, статистика говорить про те, що більшість аварій на дорогах, в яких фігурантами виступають діти, відбуваються з вини їх батьків. І це не дивно, адже в нашій країні дорослі зайняті іншими більш важливими, на їх погляд, проблемами: як краще одягнути малюка в садок і школу, який гаджет йому подарувати, в яку секцію записати? Безсумнівно, і ці питання важливі, але не так, як безпека дитини на дорозі.
 Якщо наводити цифри нещасних випадків, то вони будуть просто приголомшливими. 40% малюків гинуть під колесами машин на власному подвір`ї, а 10% - в ДТП, в яких беруть участь їхні п`яні батьки. З кожним роком цифри невблаганно ростуть. Дитяча смертність на дорогах змушує задуматися про те, чи правильно батьки виховують своїх чад?
 Кількість аварій за участю дітей зростає взимку. Здавалося б, у чому логіка? Відповідь насправді проста, малюки з появою першого снігу майструють гірки в невдалих місцях, поруч з автомагістралями. При спуску сани вилітають на дорогу, внаслідок чого і відбуваються аварії.
 Варто зазначити, що у дітей мало розвинене почуття страху. Їм здається, що вони швидкі, спритні, спритні, встигнуть перебігти дорогу. Також діти до 10 років не можуть оцінити реальне відстань, який залишився до рухомої машини. Для багатьох хлопців цілком звично виїжджати на проїжджу частину на своєму велосипеді або грати поблизу дороги з активним транспортним рухом. Така тема, як безпека дітей на вулицях і дорогах, повинна бути вивчена кожним батьком і детально донесена дитині.


Батьки, ця інформація для вас!
Безпека поведінки дітей на дорогах вкрай важлива. Від правильно прийнятих рішень залежить життя вашого чада. Тому потрібно зрозуміло донести до нього інформацію і перш за все самим не порушувати правила:
ü Будьте особливо уважними, переходячи дорогу з малюком. При цьому не відпускайте його руки. Ви - приклад для дитини.
ü Ніколи не дозволяйте собі переходити в недозволеному місці автомагістраль. Пам`ятайте, побачивши це одного разу, він буде наслідувати вам.
ü Розмовляйте з дітьми. Ігрова форма - найкраща для навчання. Вивчіть вірш про світлофор і, переходячи дорогу, розкажіть його своєму чаду.
ü Не варто економити. Безпека дитини на дорозі - понад усе. Гарне автокрісло - джерело додаткової безпеки для малюка.
ü Двір - небезпечне місце. Вибігаючи на вулицю, діти не дивляться на всі боки і не очікують біди. Поясніть дитині правильну манеру поведінки.
ü Малюк не може запам`ятати основні правила дорожнього руху? В цьому випадку допоможе плакат, повішений на видному місці. Його ви зможете придбати в будь-якому книжковому магазині.
 Пам`ятайте, не завжди ситуація залежить від водія. Є так звані мертві зони. Водій, перебуваючи в них, фізично не побачить дитини. Ніколи не залишайте дітей одних в автотранспорті.
Діти і залізничні колії
Не варто забувати про те, що діти дуже допитливі. Крім правильної поведінки на дорогах, їх потрібно ознайомлювати з тим, як себе вести на залізничному полотні:
переходити слід тільки в спеціально обладнаному для цього місці; якщо попереду видніється локомотив, ніколи не переходити колії;
звертати увагу на спеціальні світлофори.
Безпека на залізниці для дітей також важлива. Не дотримавшись її, можна назавжди залишитися калікою або померти. Найважливіше правило, яке потрібно донести дитині - не грати на залізниці, адже це не місце для розваг.

Не потрібно вимагати занадто багато
 Безпека дитини на дорозі, безумовно, важлива тема для розмови. Але не можна вимагати від дитини знань правил дорожнього руху в ранньому віці. Психологи стверджують наступне:
ü В 3 роки дитина вже знає кольору, тому його необхідно ознайомити зі світлофором. Також він відрізняє машину, що рухається від стоїть, але ще не сприймає її всерйоз. Почуття страху і небезпеки притуплено.
ü У 6 років діти досить активні, ще не можуть повністю сконцентрувати свою увагу. Бічний зір розвинене не так, як у дорослої людини.
ü У 7 років може спокійно відрізнити ліву сторону від правої.
ü У 8 років повністю контролює себе, знає, що таке пішохідний перехід, миттєво реагує на звук або оклик, визначає джерело шуму.



Коротко про головне
Ще раз хочеться нагадати правила, які повинен знати як доросла людина, так і дитина:
 Переходити дорогу можна тільки на зелене світло світлофора.
Уважно подивіться спочатку наліво, а дійшовши до середини дороги - направо.
Є пішохідний або підземний перехід, користуйтеся тільки їм.
 Якщо потрібно йти по дорозі, рухайтеся лише у напрямку до машин. Не граймо на автомагістралі або в безпосередній близькості до неї.

Пам`ятайте: правила безпеки на дорозі для дітей складено давно. У будь-якій навчальній літературі вони однакові. Малюк з раннього віку повинен знати, що дорогу можна перетинати тільки на зелене світло, по пішохідному або підземному переходу. Не лінуйтеся, повторюйте ці догми з дітьми постійно, і тоді вам не буде страшно відпускати їх самих на прогулянку або в школу.