понеділок, 9 квітня 2018 р.

Тривожна валізка (рюкзак) або необхідні речі, які повинні бути під час евакуації


Багато хто з громадян не знає, як діяти та поводитись в різних надзвичайних ситуаціях. Ми не знаємо, як поводитися, якщо банкомат відмовиться видавати гроші, що буде, якщо магазини закриються на тиждень, що пити, якщо в крані не буде води, і куди бігти, якщо населення міста буде евакуйоване. Куди бігти? І найголовніше - що з собою брати? Останньому питанню і приділимо увагу.


Екстрена або тривожна валізка (рюкзак) - це узагальнена назва базового набору речей, які можуть знадобитися людині за будь-якої екстреної ситуації.
«Тривожна валіза», як правило, являє собою укомплектований рюкзак об’ємом від 30 літрів, в якому знаходиться мінімальний набір одягу, предмети гігієни, документи, медикаменти, інструменти і продукти харчування.
Тривожний рюкзак призначений тільки для одного - максимально швидкої евакуації з території надзвичайної ситуації. Обов’язковій евакуації підлягає населення у разі виникнення загрози катастрофічного затоплення місцевості, землетрусу, масових лісових пожеж, збройних конфліктів тощо. Тривожний рюкзак повинен бути в кожній родині.
«Валізка (рюкзак)»
У першу чергу потрібно визначитися з самою «валізкою». Для цієї мети краще всього використовувати рюкзак. Уявіть ситуацію, в якій вам доведеться йти пішки, а не їхати на автомобілі. Наприклад, на дорогах може бути затор, і потрібно буде продовжувати евакуацію пішки. Накинули рюкзак і пішли. Укладайте речі так, щоб можна було легко знайти те, що вам потрібно. І звичайно, рюкзак повинен бути якісним.
Список речей
А тепер розглянемо більш докладно список речей і продуктів, які повинні бути в рюкзаку. Отже, для надзвичайних ситуацій, описаних вище, у вас повинен бути напоготові якісний надійний рюкзак з такими речами і продуктами.
1) Копії важливих документів (паспорта, свідоцтва про народження дітей, автомобільних прав, пенсійного посвідчення, правовстановлюючих документів на нерухомість тощо) зробіть заздалегідь і запакуйте у водонепроникну упаковку. Документи укласти потрібно так, щоб їх легко можна було дістати. Бажано покласти з документами фотографії рідних і близьких.
2) Кредитні картки і невеликий запас готівки.
3) Дублікати ключів від будинку та авто.
4) Карта місцевості і доведений до відома всіх членів сім’ї спосіб екстреного зв’язку і місце зустрічі.
5) Пристрої зв’язку і доступу до інформації. Невеликий радіоприймач з можливістю прийому FM діапазону. Приймач дозволить бути в курсі, що відбувається (запасні батарейки для приймача). Можна взяти недорогий мобільний телефон із зарядним пристроєм.
6) Ліхтарик, із запасними батарейками для нього.
7) Компас і годинник. Краще водонепроникні.
8) Ніж складний універсальний (до складу якого зазвичай, входять інструменти шило, викрутка, ножиці і багато іншого).
9) Сигнальні засоби (свисток).
10) Рулон широкого скотчу.
11) Шнур синтетичний, діаметр 4-5 мм, довжина - 20 м.
12) Блокнот і олівець.
13) Нитки та голки.
14) Аптечка першої необхідності, що містить базовий загальноприйнятий набір ліків (та медикаменти у разі хронічних захворювань). Віддайте перевагу тим лікарським засобам, про правила застосування яких ви чітко обізнані.
15) Одяг (нижня білизна, шкарпетки, запасні штани, сорочка або кофта, надійне і зручне взуття за сезоном.
16) Гігієнічні засоби (зубна щітка і паста, невеликий шматок мила, рушник, туалетний папір, кілька упаковок сухих хусток, кілька носових хусток, вологі серветки). Жінкам - засоби особистої гігієни.
17) Товари для дітей.
18) Сірники (краще туристичні). Запальничка.
19) Запас їжі на декілька днів. Все, що можна їсти без приготування і що займає мало місця, довго зберігається. Питна вода на перший час.

Відділ цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області